Log in or register

To enter a brevet online you must register on the website first.

We'll send a link for creating an account to the email address you provided. This link will be valid for an hour. Also keep an eye on your spam folder and/or whitelist email coming from *@randonneurs.nl

We'll send a link for resetting your password to the email address you provided. This link will be valid for an hour. Also keep an eye on your spam folder and/or whitelist email coming from *@randonneurs.nl


alternative: use Strava to log in

connect with strava
Het andere Friesland - Randonneurs NL

Details

GPX track
not yet available
date
17 August 2019
start
06:30
finish
02:30 (20:00)
distance
300km
sign-up
closed
organiser
Pim Heijnen
groningen@randonneurs.nl
start location
Spaak Koffie en Koers
Oude Boteringestraat 66
9712 GN Groningen
+ Google Maps

Groningen: Het andere Friesland

  • GPX track
    not yet available
    date
    17 August 2019
    start
    06:30
    finish
    02:30 (20:00)
    distance
    300km
    sign-up
    closed
    organiser
    Pim Heijnen
    groningen@randonneurs.nl
    start location
    Spaak Koffie en Koers
    Oude Boteringestraat 66
    9712 GN Groningen
    + Google Maps
  • De stad Groningen is ooit begonnen als een Drents dorp op een gunstige plek. Op de uiterst noordelijke punt van de Hondsrug, een zandrug meters boven zeeniveau, had het minder last van de overstromingen die de Friese landen teisterden. Gecombineerd met een goede verbinding met de zee, zorgde dit ervoor dat Groningen het centrum van de regio werd.

    Een regio die niet alleen de huidige provincie Groningen omvatte, maar ook Friesland (in de 15e eeuw rechtstreeks onder het bestuur van de stad) en het “andere Friesland” dat net ten oosten van Nederland ligt. Deze regio staat tegenwoordig bekend als “Ost-Friesland”, maar die naam is misleidend. Eeuwenlang heeft dit gebied een sterke band gehad met Groningen. Met als gevolg dat zowel het cultuurlandschap als het plaatselijk dialect erg Gronings aan doen. Onder Napoleon heeft deze streek nog deel uitgemaakt van het Nederlandse deel van zijn rijk. Daarna is de streek steeds Duitser geworden, maar de combinatie van typisch Nederlandse landschappen met een Duitse twist maakt dit een fascinerende streek om op fiets te verkennen.

    Het eerste stuk van de route gaat oostwaarts over het weidse Groningerland. Bij Nieuwe Statenzijl gaan we de grens over en verder naar het pontje bij Ditzum (controle 1, zorg ervoor dat je dit goed timet want hij gaat maar één keer per uur!).

    Na een kleine omleiding om niet dwars door de havenstad Emden te hoeven fietsen, komen we in Ost-Friesland terecht: met wierdendorpen, visserplaatsjes aan de Waddenzee (zoals Greetsiel, controle 2) en oude polders.

    Het keerpunt is in Jever (controle 3). Hierna gaat het door oude veenkolonieën weer westwaarts, naar Leer (controle 4). Zowel Jever als Leer zijn charmante stadjes met een goed bewaarde oude binnenstad. In Leer zijn we zo goed als weer in Nederland en gaan we langs Winschoten en Hoogezand terug naar Groningen.

    Merk op dat de start al om 6:30 ’s ochtends is. Dit is om er voor te zorgen dat zowel de snelle rijders als de langzame rijders een goede aansluiting hebben op het pontje van Ditzum naar Petkum (na 70km, vertrek om 9:00, 10:00 en 11:00, prijs 3 euro en uiteraard contant afrekenen).

    Als je de nacht voor het brevet overnacht in Groningen, wees er dan op voorbereid dat op vrijdagavond het eindfeest van de eerstejaars introductieweek is (d.w.z. veel luidruchtige en dronken studenten op straat). Je kunt beter geen hotel nemen in de binnenstad als je goede nachtrust wilt hebben: een hotel aan de rand van Stad is een betere optie.

    Met de trein (uit alle richtingen behalve Delfzijl/Roodeschool): uitstappen op Groningen (hoofdstation), over de brug bij het Groninger museum en rechtdoor blijven fietsen, sla rechtsaf net voor de tweede brug, dan weer naar rechts bij de volgende brug en je bent er. Dit zou ongeveer 5 minuten moeten duren.

    Met de trein (uit richting Delfzijl/Roodeschool): uitstappen op Groningen Noord. Als je uit het Ommeland komt, dan ben je vast bekend in Stad en kun je de start wel vinden.

    Met de auto: er is een parkeergarage onder de Ossenmarkt op 100 meter van de start, maar daar betaal je je scheel. Betere optie is een van de gratis parkeerterreinen aan de rand van de stad en dan het laatste stukje met de fiets. De meest voor de hand liggende zijn:

    – P+R Hoogkerk (A7, vanuit Amsterdam)

    – P+R Meerstad (A7, vanuit Duitsland)

    – P+R Haren (A28)

  • 14 FINISHED
    randonneur time homologation
    Bart Los 18:10 249192
    Christopher Weber lid van Randonneurs NL 13:50 249193
    Erik Frans lid van Randonneurs NL 12:20 249184
    Hendrik Piersma 13:00 249197
    Jan Vossen 18:10 249186
    Julia Freeman lid van Randonneurs NL 18:10 249194
    Jurriaan Oudhoff lid van Randonneurs NL 14:28 249185
    Matthieu Bos lid van Randonneurs NL 14:32 249191
    Migo Müller lid van Randonneurs NL 14:32 249188
    Pim Heijnen lid van Randonneurs NL 12:40 249195
    Richard Frans lid van Randonneurs NL 12:20 249189
    Rijo Sam 18:10 249190
    Wijnand van der Schee 12:40 249196
    Willem de Wilde lid van Randonneurs NL 14:28 249187